Morskie Oko: wszystko co powinieneś wiedzieć o tej atrakcji turystycznej!

Morskie Oko to jezioro położone na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jego wielkość określona została na około trzydzieści pięć hektarów, dzięki czemu jest ono największym jeziorem na południu kraju. Każdego dnia, niezależnie od pory roku czy pogody, możemy spotkać nad Morskim Okiem tłumy turystów, którzy przybywają podziwiać jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Polski. Zanim jednak wyruszysz na górski szlak, dowiedz się jak odpowiednio przygotować się na pieszą wędrówkę i jak dojść na Morskie Oko

Przygotowanie do wejścia na Morskie Oko 

Choć odpowiedź na pytanie jak dojść na Morskie Oko nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać, to niezależnie od trasy, którą postanowisz się kierować, możesz mieć pewność, że nie będzie ona wyzwaniem dla niedoświadczonego wędrowca. Co więcej, trasa nad Morskie Oko będzie idealna dla osób starszych, ale też dzieci, które pomimo nadmiaru energii, mogą nie radzić sobie z trudniejszymi trasami. Zanim jednak wyruszysz w trasę, powinieneś zadbać o odpowiednie przygotowanie tj. prowiant na drogę, zapas wody mineralnej, dodatkowa odzież wierzchnia czy odpowiednie buty trekkingowe, które są niezbędne w górskich warunkach. W sezonie zimowym konieczne będą również raki, czekany i liny w przypadku gdy Morskie Oko to jedynie przystanek w dalszej wędrówce. 

Jak dojść na Morskie Oko? 

Nad Morskie Oko nie da się dojechać własnym samochodem, ze względu na to, że jest to teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dlatego też, nasza wędrówka rozpoczyna się już na jednym z parkingów dostępnych w pobliżu wybranej przez nas atrakcji. Główny i zalecany przez doświadczonych wędrowców parking zlokalizowany jest w Palenicy Białczańskiej. Dojazd do tego miejsca jest niezwykle prosty, ponieważ jest on bardzo dobrze oznakowany. Po zejściu z parkingu musimy kierować się szlakiem czerwonym oraz drogą asfaltową. Trasa nad Morskie Oko liczy około dziewięciu kilometrów, a w jedną stronę idzie się niecałe trzy godziny, w zależności od tempa.