Naszyjnik na plecy – hit czy przesada?

Na samo hasło naszyjnik na plecy, babcie reagują wielkim zdziwieniem. No bo teoretycznie naszyjniki nosi się na szyi. Okazuje się jednak, że są również te, które prezentuje się na plecach. Ich zadaniem jest zdobienie tej części ciała, gdy suknia ją odkrywa. Ale czy to faktycznie dobry pomysł? 

Dlaczego warto mieć naszyjnik na plecy?

Delikatny naszyjnik na plecy na przykład z kryształkami, w dodatku wykonany z dbałością o najmniejsze detale, doda elegancji każdej ślubnej stylizacji. Został stworzony z myślą o sukniach z głębokim dekoltem na plecach. Jest więc doskonałym jej uzupełnieniem i zarazem dodaje charakteru całej stylizacji. naszyjnik bardzo dobrze pasuje do sukni w stylu romantycznym, glamour, nowoczesnym i minimalistycznym. To oznacza, że na wybór ten może zdecydować się wiele kobiet. W niektórych sklepach taki naszyjnik można kupić tylko na zamówienie. 

Jak wybrać naszyjnik na plecy?

Choć naszyjnik na plecy nie jest zbyt popularny, od pewnego czasu istnieje i nawet występuje w przeróżnych wersjach. Dlatego ważne jest, aby dobrze dopasować go nie tylko do samej sukienki, ale również do pozostałej biżuterii i całej stylizacji ślubnej. Przede wszystkim musi być w odpowiednim, jednym kolorze. Ważne jest również, aby przed zakupem sprawdzić jego długość. Wybór najczęściej pada na srebro z delikatnymi zdobieniami. Termin realizacji zamówienia wynosi przeważnie do około 14 dni. Warto więc nieco wcześniej dokonać zakupu, aby w razie niedopasowania, móc jeszcze wymienić na inny. 

Takie detale jak naszyjniki na plecy, mają ogromny wpływ na wygląd całej stylizacji. Wpływają zarazem na samopoczucie kobiety, która go na siebie zakłada. Pomimo różnych opinii, szczególnie osób starszego rocznika, naszyjnik na plecy jest hitem. Faktycznie kiedyś takich rzeczy nie było. Był tylko welon, który opadał na plecy. Dziś kobietom, które rezygnują z welonu, poleca się właśnie taką biżuterię. Świetnie prezentuje się również na zdjęciach. A jak jest w praktyce? To trzeba po prostu sprawdzić.